#Liebster Blog Award vol.4/5

18:00
Tak, wiem. To kolejne LBA w tym miesiącu zamiast częstszych postów książkowych. Jedynym moim wytłumaczeniem jest natłok pracy i przygotowania do wczorajszego wesela, na których byłam. Nie zdajecie sobie sprawy ile czasu potrafią zając osobie niecierpiącej zakupów. Jednak w czerwcu obiecuję się poprawić, słowo harcerza!
Ogromnie dziękuje za kolejne dwie nominację. To niby nic, ale gdzieś wewnętrznie bardzo cieszy. Nie przedłużam i odpowiadam, smęcąc jak najmniej. Dziś dwie nominacje, więc trochę się tego nazbierało. Enjoy! :)


Nominacja od Karoliny.

1. Czy przeczytałeś/aś książkę, która jest tak dobra, że możesz polecić ją każdemu? Jaką?
Szczerze mówiąc, byłoby ich kilka. Poleciłabym każdemu dziecku Pottera, bo uczy wielu wartości. Dorośli mają do niego inne podejście, ale dzieci mogą z tej historii wyciągnąć wiele. "Folwark zwierzęcy" poleciłabym każdemu dorosłemu, by dostrzegł świat jaki nas otacza. Znalazłoby się jeszcze kilka takich pozycji.

2. Gdybyś mógł/mogła przeprowadzić wywiad z dowolną osobą, kogo byś wybrał/a?
Papa Roach! A właściwie Shaddix i Horton (wokalista i gitarzysta) by mi wystarczyli. Z autorów, chętnie porozmawiałabym z Adamczykiem, Mrozem i Larssonem. 

3. Czy jest coś, co chcesz koniecznie zrobić przed śmiercią?
Jest. Chyba każdy ma coś co chciałby zrobić w życiu. Osobiście nie umiem tego pragnienia skonkretyzować. Po prostu chcę być w życiu szczęśliwa, tyle.

4. Jaką książkę zabrałbyś/zabrałabyś na bezludną wyspę?
Jedną? Cholerka, nie umiem wybrać jednej. 

5. Jakie miejsce chciałbyś/chciałabyś zwiedzić?
Od dawna marzy mi się zobaczenie Luwru. Nie wiem właściwie do końca dlaczego, ale chciałabym go zobaczyć razem z całym Paryżem. Chociaż tak właściwie, to chciałabym zobaczyć jak najwięcej świata. Uwielbiam podróże, więc każda bardzo by mnie cieszyła.

6. Jakie masz hobby? Oczywiście poza czytaniem.
Od zawsze mocno interesuje się muzyką. Ale nie tak, że sama gram czy śpiewam. Nie, takiego talentu nie posiadam. Interesuje się artystami, zespołami i ich dokonaniami. Lubię gotować i w końcu chce nauczyć się piec. Jednak jak na ten moment nie mam na to zbytnio czasu.

7. Jaki jest Twój ulubiony czarny charakter?
Skaza, Hades, Darth Vader, Loki, Voldemort jako pierwsi przychodzą mi na myśl. 

8. Wolisz życie raczej spokojnie czy pełne przygód?
Ostatnią rzeczą jaką można o mnie powiedzieć jest to, że spokojny ze mnie człowiek. Dlatego życie pełne przygód, o wiele bardziej by mi odpowiadało. Przynajmniej nie mogłabym się nudzić. 

9. Co Cię uszczęśliwia?
Nowa książka czy płyta na półce, spełnione marzenie, nawet najmniejszy sukces, szczęście bliskich, mój pies, nawet słońce za oknem.

10. Zdarzyło Ci się płakać podczas czytania w miejscu publicznym?
Płakać to może nie, ale oczy mi raz zawilgotniały delikatnie. Mało kiedy płaczę na książkach, ale to inna sprawa.

11. Z jakim książkowym bohaterem chciałbyś/chciałabyś się zapoznać w rzeczywistości?
Nie wiem czy Tyrion Lannister jest do końca słuszną odpowiedzią. Ale na pewno Liesel Meminger, Lisbeth Salander, Joanna Chyłka, Chris Kyle (w końcu też bohater książki), Draco Malfoy, Rremus Lupin, książę Kaspian, Daenerys Targaryen i Jon Snow. 

Nominacja od emily

 1. Wyobraź sobie, że stworzono wehikuł czasu, który może przenieść Cię w wybrane książkowe miejsce. Jednak wiedz, że możesz przenieść się tylko raz i nie będzie z tego miejsca powrotu. Gdzie się przenosisz, a może zostajesz w swoim własnym świecie? Dlaczego?
Chyba jak każdego, kusiłoby mnie przeniesienie się do Hogwartu. Ale podejrzewam, że raczej zostałabym w swoim własnym świecie, bo dobrze mi tu gdzie jestem. Przynajmniej nie czyhają na mnie dementorzy (jakby prawdopodobnie było) albo rycerze Westeros. 

2. Twój ulubiony autor/autorka?
Nie posiadam jednego. King, Martin, Masterton, Larsson, Mróz, Zusak, Rowling to wierzchołek góry lodowej w tym temacie.

3. Film, na podstawie książki, który bardzo Ci się podobał, to?
Jeśli liczymy komiksy jako książki to cały Marvel. "Opowieści z Narnii", Potter, "Dziewczyna z tatuażem" wersja amerykańska, "Kolekcjoner kości". Jeśli liczyć seriale to "Gra o Tron".

4. Na wydanie jakiej książki w Polsce czekasz najbardziej?
Szczerze mówiąc, nie ma takiej. Nie interesuję się aż tak nowościami. Chociażby z racji zaległości jakie piętrzą mi się na półce. Zgiń braku czasu.

5. Ile książek masz w swojej biblioteczce?
Moja siostra uwielbia liczyć moje dzieciaczki. Ma dwa rankingi - jeden dotyczy tylko książek "przyjemnych", drugi zalicza jeszcze wszystkie encyklopedie, lektury i książki typu "100 najpiękniejszych".  W drugiej kategorii będzie ich około 200.
6. Wolisz wypożyczać książki czy kupować i mieć je na swojej półce?
Ostatni raz w bibliotece byłam w połowie trzeciej klasy liceum, czyli przeszło rok temu. Od tego czasu książki tylko kupuję albo pożyczam od znajomych. Staram się robić przemyślane zakupy, dlatego z mało której pozycji jestem niezadowolona. Jednak wiadomo, wyjątki się zdarzają. 

7. Wiele książek, czy to serii, czy też pojedynczych nie ma swojej kontynuacji, tak więc... Gdybyś miał/miała wpływ na napisanie kontynuacji powieści, jaka książka by to była  i dlaczego?
Brak kontynuacji niektórych książek wcale nie wydaje mi się przypadkowy. Lepiej nie pisać nic, niż napisać coś co tylko zirytuje fanów. Dlatego do mało której pozycji, taką możliwość bym wykorzystała. Jedynie chciałabym by Larsson mógł napisać kolejną historie Salander i Blomkvista. 

8. Czy masz książkę, która rozerwała Twoje serce i skleiła je z powrotem?
Zdecydowanie "Złodziejka książek". Rozerwała mi serducho, a potem gdy zaczęłam ją analizować poskładała je na nowo i zamieszała w systemie moich wartości.


9. Widzisz dwóch swoich ulubionych autorów/autorek (kogo?). Masz szansę porozmawiać z jednym, kogo wybierasz?
Wszystko zależy kto by to był. I to bardzo zależy. Chociaż pewnie znając mnie starałabym się porozmawiać z obojgiem. Szalona i inna ja.

10. Czym są dla Ciebie książki?
Te na półce - moimi dziećmi. Ogólnie - sposobem na stres, uzależnieniem, obsesją, szczęściem, hobby, wszystkim co dobre i pozytywne, życiem. 

11. Czego boisz się najbardziej, gdy słyszysz, że jakaś książka będzie miała swoją wersję kinową?
W przypadku gdy książka jest genialna - złego doboru aktorów, zbytniej zmiany scenariusza i zniszczenia czegoś co jako książka jest idealne. A w momencie gdy książka jest nijaka, tylko tego, że jeszcze bardziej zniszczą historię.

12. Widzisz w autobusie osobę, który czyta Twoją ulubioną książkę, co robisz?
Walczę z wewnętrzną pokusą podejścia i porozmawiania na jej temat. Nie robię tego, bo zapewne wtedy zostałabym uznana za totalnego czubka.
Wybaczcie brak pytań z mojej strony, ale jak już mówiłam jestem świeżo po weselu i mój mózg nie jest dzisiaj zbytnio kreatywny. Błogosławię autokorektę podkreślającą literówki, bo bez nich byłoby mi dziś ciężko. :) W ciągu dwóch najbliższych dni spodziewajcie się stosiku, a później postaram się wrócić do większej ilości postów.

6 komentarzy:

 1. Przyjemnie czytało się Twoje odpowiedzi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje ulubione czarne charaktery pokrywają się z moimi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie muszę w końcu przeczytać "Złodziejkę książek", skoro piszesz że rozerwała Ci serducho. Musi być faktycznie rewelacyjna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, przed śmiercią wiele rzczy by się chciało zrobić, oby nie nadeszła ona zbyt szybko ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że odpowiedziałaś na moje pytania :) Serialowego Johna Snowa również chętnie poznałabym w rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz to dla Ciebie chwila, zaledwie kilka uderzeń w klawiaturę. Jednak dla mnie, jest to ogromna siła motywująca do działania. Dlatego dziękuje Ci za każde słowo jakie tu zostawiasz. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.