#książka - "Lekko stronniczy - jeszcze więcej" K.Paciorek i W.Markowicz

Czasami kusi mnie YouTube. Może nie mam do tego predyspozycji, nie o brak sprzętu mi chodzi, ale mocno mnie to kusi. Jak chyba każdego. To zupełnie inny wymiar wyrażania swoich opinii. Zawsze mnie coś przed tym powstrzymuje. Dla świata lepiej. Zdecydowanie bardziej wole oglądać innych. Moje subskrypcje obejmują może sześć kanałów. Oni byli tam obaj. Został jeden.

Tak, chce was wkręcić w mój wakacyjny klimat. Więcej znajdziecie na insta!

Karol Paciorek i Włodek Markowicz przez 4 lata prowadzili program "Lekko Stronniczy". Rozmawiali na mniej lub bardziej poważne tematy. Na starcie założyli limit odcinków - 1000. Nim w grudniu 2014 dobili do tej liczby, podsumowali działalność i wydali książkę. Tak powstał "Lekko Stronniczy - jeszcze więcej".
Zaczęłam ich oglądać namiętnie jakieś 50 odcinków przed metą. Typowe zachowanie w moim wydaniu. Bardzo szybko ich pokochałam i byłam zła na siebie, że dopiero pod koniec działalności ich odkryłam. Dlatego z chęcią sięgnęłam po tę książkę.
Dla kogo kto pała do nich chociaż minimalną sympatią będzie to nie lada gratka. Można z niej dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Ale też o tym jak zaczynali na YouTube, co o nim sądzą i jak podchodzą do niektórych tematów. Większość z nich podejżewam, że ciężko byłoby odnaleźć w ich filmikach.
Książka jest podzielona na dwa typy tekstów - rozmowę Karola i Włodka oraz ich własne przemyślenia na poruszane tematy. Dialog to dosłownie przeniesienie LS'a na karty książki. łatwo sobie wyobrazić ja właśnie w formacie programu. Z kolei teksty, które sami stworzyli pozwalają poznać ich opinie i ich samych o wiele lepiej niż jakikolwiek filmik. Tylko momentami ich rozmowa może się dłużyc. Ale głównie wtedy gdy przechodzą do szczegółów działania YouTube. I nawet to mija bardzo szybko.
Jedyny minus tej książki to fakt, że ktoś kto nie sympatyzuje z ich programem odbierze ją jako nudną. Jednak dal kogoś kto ich minimalnie lubi, będzie uzupełnieniem filmików jakie tworzyli. A czy Ty jesteś Lekko Stronniczy?

14 komentarzy:

 1. Nigdy ich nie oglądałam i nie znam ich twórczości, więc raczej odmówię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo miałam napisać ;) Książka nie dla mnie, bo zupełnie nie mogłabym się odnaleźć w czymś, z czym nie miałam do tej pory styczności.

   Usuń
 2. Oglądałam kilka odcinków, jednak ich fanką nie zostałam, dlatego po książkę również nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy ich nie oglądałam, więc pewnie odebrałabym tę książkę tak jak wspomniałaś za nudną, więc nie jest ona dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dla mnie :/
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też zaczęłam ich oglądać zdecydowanie za późno ;) Ale nadal obu darzę sympatią, książkę przeczytałam i jak dla fanów LS'a czy kogoś kto po protu lubił ich oglądać jest super :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie oglądałam tego, co stworzyli ci panowie, ale najwyższy czas to nadrobić, skoro są wakacje! A - książkę też chętnie przeczytam. Odkąd moja koleżanka pochwaliła się nią (a także autografami od autorów) to mam na nią chrapkę. Na książkę - oczywiście. :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem wielką fanką LS'a i dla mnie ten program w ogóle się nie skończył, bo dopóki mam dostęp do 'jutuba', mam jednocześnie dostęp do wszystkich odcinków. Historia ciekawa i to bardzo, ale masz rację - tylko dla wtajemniczonych. Polecam. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tych panów ani z youtube ani z książki..Może to zmienię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej :) Nominowałam Cię do Liebster Blog Award. Zapraszam: www.bohater-fikcyjny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. mam chrapkę na tą książkę od jakiegoś czasu, bo panów z przyjemnością oglądam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie oglądałam i po książkę pewnie też nie sięgnę. Ciekawie ją opisałaś, niestety trochę nie moja tematyka. :-)
  Pozdrawiam i dołączam do obserwujących! :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy się z nimi nie spotkałam i nigdy nie oglądałam wiec raczej i książki nie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetnie napisana książka :D

  OdpowiedzUsuń

Komentarz to dla Ciebie chwila, zaledwie kilka uderzeń w klawiaturę. Jednak dla mnie, jest to ogromna siła motywująca do działania. Dlatego dziękuje Ci za każde słowo jakie tu zostawiasz. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.