#stos - maj

Staram sie jak mogę trzymać postanowienia by książek nie kupować. Rezultat nie jest najgorszy, bo znam siebie i wiem, że mogłoby być zdecydowanie gorzej. Poprzednie stosy są wręcz niezaczęte, a mnie w głowie kolejne pozycje. Dlatego staram się ograniczać do egzemplarzy recenzenckich.

"Próba żelaza" czyli egzemplarz recenzencki od wydawnictwa Albatros. Nadal mam mocno mieszane uczucia odnośnie tej książki. Ale jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
Post na temat "2049" od Novae Res się tworzy. Muszę mocno te lekturę przemyśleć, by zawrzeć w tekście o niej wszystko co bym chciała.
Pod koniec kwietnia nawiązałam współpracę z jednym z moich ulubionych wydawnictw, czyli Czwartą Stroną. To od nich otrzymałam "Ene, due, śmierć" i "Kronikii Atopii".  Jedna już za mną, drugą właśnie zaczynam.


Jak mówiłam, staram się ograniczać zakupy. Jak na mnie wynik ten i tak jest świetny. Mało kiedy odwiedzam Biedronkę czy inne supermarkety. Jednak gdy to robię, niejednokrotnie toczę ogromną wewnętrzną walkę. Ostatnio przegałam ją dwa razy. A to i tak świetny wynik.
"Pachnidło" chodziło mi po głowię od jakiegoś czasu i nie mogłam się mu oprzeć, gdy dostrzegłam je w jednym z koszy książek w Kauflandzie.
Z kolei "Uciekiniera" sprawiłam sobie w Biedronce. Bo choć odwyk od Kinga trwa, to jego twórczości pod pseudonimem Bachmana nie mogę sobię odmówić.
A Tobie jak wyszły majowe zakupy?

P.S. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka. W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi, nawet jeśli jest to bardzo głęboko zakopane. ;)

21 komentarzy:

 1. Świetne zdobycze. Ja bardzo chciałabym przeczytać "Próbę żelaza" oraz "Ene due śmierć" zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę kilka ciekawych pozycji. Jestem ciekawa książki "2049", chętnie zapoznam się z twoją recenzją! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kiedyś Pachnidło, nie podeszło mi jakoś specjalnie, męczyłam się z nim :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Pachnidło" jeszcze przede mną, ale nie mogę ukryć, że uwielbiam takie wyprzedaże w różnych sklepach - dziś w Auchanie widziałam książkę Murakamiego za 10zł. Niestety ostatni egzemplarz i to zniszczony.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Pachnidło" i "Ene, due, śmierć" - obie książki są naprawdę fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie przygarnęłabym książkę Kinga, tej akurat nie mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam ogromną ochotę na "Próbę żelaza", a widzę, że Ciebie nie zachwyciła. Hmmm. Co do książkowych zakupów, w tym miesiącu skuszę się na skompletowanie kontynuacji ukochanej "Pułapki uczuć", bo zwlekam, zwlekam, a książka nie daje mi o sobie zapomnieć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja się w ogóle nie ograniczam, wręcz przeciwnie hehe. A Tobie życzę wytrwałości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekawa "Kronik Atopii".

  OdpowiedzUsuń
 10. W maju kupiłam Cudowne tu i teraz. :D I Ty mówisz, że się ograniczasz... ;p

  Oraz uprzejmie informuję, że zostałaś nominowana (przeze mnie) do TAGu. ^_^

  http://strefa-czytania-obowiazuje-wszedzie.blogspot.com/2015/06/colorful-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładny stosik ;) Jestem ciekawa Próby Żelaza, bo kocham twórczość Cassandry Clare i jestem ciekawa co jej wyszło tym razem :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Na ,,Ene, due, śmierć" mam chrapkę!:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem ciekawa "Ene, due, śmierć" i na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Ene, due, śmierć" i "2049" - moje dwa typy. Co do "Próby żelaza" to spasowałam, nie byłam na nia jakoś szczególnie napalona i moge ją sobie spokojnie odpuścić.

  Zapraszam równiez do siebie na rozdanie, gdzie mozna wygrac ciekawe ksiązki :) Chciałbym, żeby jak najwięcej osób sie o nim dowiedziało i wzięło udział i za każdą pomoc będę ogromnie wdzięczna :)
  mojeksiazki-ola.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Także nie potrafię się oprzeć Kingowi. Mistrz w swoim gatunku. :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Sama mam ten problem z "2049". Próbuję przemyśleć wszelkie sprawy z tą książką, ale za nic mi to nie wychodzi. A przeczytałam ją jakieś... dwa tygodnie temu? ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Uciekinier" kusił mnie w Biedronce, ale kupiłam tylko "Willa Graysona, Willa Graysona", czego żałuję, bo książka była słaba :(

  OdpowiedzUsuń
 18. Ależ ja lubię takie stosiki :D

  OdpowiedzUsuń
 19. ciekawe pozycje do przeczytania:) przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 20. Ładny stosik. Nie przypuszczałam, że "Kroniki Atopii" to taka cegiełka... :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Do Kinga coś nie mogę się przekonać :) Świetny stos :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarz to dla Ciebie chwila, zaledwie kilka uderzeń w klawiaturę. Jednak dla mnie, jest to ogromna siła motywująca do działania. Dlatego dziękuje Ci za każde słowo jakie tu zostawiasz. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.